3.11.2017

Sonuç.. 3. Uluslararası Karikatür yarışması 2017, Tallinn, Estonya

Estonya Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen yarışmanın birinciliğini Hırvatistan'dan Mojmir MIHATOV kazandı..Yarışmada üç adet üçüncülük ödülü verildi.. (3rd International Cartoon Competition, Tallinn 2017, Estonia)..






Katılım tarihi 17 Eylül 2017'de sona eren ve Estonya Cumhuriyeti'nin 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen yarışmanın sonuçları açıklandı. 

Birinciliği Hırvatistan'dan Mojmir MIHATOV kazanırken Urmas NEMVALDS (Estonya) ikinci oldu. Üçüncülük ödülü ise üç çizere verildi: Sergei SEMENDYAEV (Ukrayna), Priit KOPPEL (Estonya) ve Tarmo VAARMETYS (Estonya).

Kazananlar

First Prize:
Mojmir MIHATOV - Hırvatistan

Second Prize:
Urmas NEMVALDS - Estonya

Third Prize
Sergei SEMENDYAEV - Ukrayna
Priit KOPPEL - Estonya
Tarmo VAARMETYS - Estonya

En İyi 32 Sıralaması:
1- Mojmir Mihatov - Croatia
2- Urmas Nemvalds - Estonia
3- Sergei Semendyaev - Ukraine
4- Priit Koppel - Estonia
5- Tarmo Vaarmets - Estonia
6- Heiki Maiberg - Estonia
7- Hiie Ivanova - Estonia
8- Milenko Kosanovic - Serbia
9- Oleg Gutsol - Belarus
10- Bladimir Xahanov - Russia
11- Vasiliy Alexandrov - Russia
12- Viktor Holub - Ukraine
13- Ovidu Ambrozie Borta Boa - Romania
14- Marian Avramescu - Romania
15- Vasiliy Alexandrov - Russia
16- Urmas Nemvalts - Estonia
17- Bladimir Xahanov - Russia
18- Vasiliy Alexandrov - Russia
19- Priit Koppel - Estonia
20- Gennadiy Nazarov - Ukraine
21- Norbert Van Yperzeele - Belgium
22- Kamil Jerzyk - Poland
23- Priit Koppel - Estonia
24- Stefaan Provijn - Belgium
25- Darko Drljevic - Montenegro
26- Oleksy Kustovsky - Ukraine
27- Oleg Gutsol - Belarus
28- Nikolay Chernyshev - Russia
29- Nikolay Chernyshev - Russia
30- Vahid Armoon - Iran
31- Jordan Pop-Iliev - Macedonia
32- Erki Evestus - Estonia

Yarışma Kuralları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/08/3rd-international-cartoon-competition.html
En İyi 32 Sıralaması Karikatürleri:
http://eestihuumor.ee/galerii-top32/
Kaynak:
http://eestihuumor.ee/


Birincilik Ödülü:
Mojmir MIHATOV
Hırvatistan


İkincilik Ödülü:
Urmads NEMVALDS
Estonya


Üçüncülük Ödülü:
Sergei SEMENDYAEV
Ukrayna



Üçüncülük Ödülü:
Priit KOPFEL
Estonya


Üçüncülük Ödülü:
Tarmo VAARMETS
Estonya